Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Încerc să fiu mai scurt. Anul trecut în ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Încerc să fiu mai scurt. Anul trecut în imobilul ...

Bună ziua.
Încerc să fiu mai scurt.
Anul trecut în imobilul unde locuiesc sa efectuat o lucrare de modificare a unei instalații de gaze naturale(mărire debit, pentru centrale)de către o firmă.
Cei care am fost hotărâți sau au avut bani (pe banii noștri, mai puțin alți locatari) am plătit plata execuției respectivei instalații, firma a tras instalația inclusiv la cei care nu au contribuit(doar in exteriorul locuinței, la ușă), între timp aceștia și-au băgat centrală leganduse efectiv la instalația care a fost plătită de noi (factura și proiectul fiind pe numele unui locatar) cum putem legal forța pe cei care nu au platiti nimic altfel încât să plătească?
Bună ziua.
Încerc să fiu mai scurt. Actiune in instanta.
Initial notificati proprietarii care s-au racordat la instalatie cu obligatia achitarii cota parte instalare infrastructura-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta