Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebuie încheiat contract de vânzare cumpărare?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebuie încheiat contract de vânzare cumpărare?

Buna ziua ! As dori să știu dacă trebuie încheiat contract vânzare -cumparare între o persoana fizică și o firma la vânzarea unui telefon sau se poate și fără .Mulțumesc .
george-neagu, moderator
contract de vanzare cumparare sau un borderou de achizitie al telefonului.
Buna ziua !Mulțumesc de răspuns .Pe ordinul de plata apare borderou și un număr .

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

contract de vanzare cumparare sau un borderou de achizitie al telefonului.