Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, am achiziționat o mașină cu plata cash ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, am achiziționat o mașină cu plata cash și la câteva ...

Buna ziua, am achiziționat o mașină cu plata cash și la câteva zile am fost nevoita sa o returnez din cauza unor vicii ascunse! Firma de la care am cumpărat o s a angajat printre un document redactat de un avocat că în 25 zile îmi returnează banii!
Întrebarea mea este daca nu este specificat modul în care sunt socotite zilele( calendaristic sau lucrătoare ) cum se socotesc aceste zile? Mulțumesc pt răspuns !
Macar sa vi-i dea cum or fi, chiar si lucratoare. De regula, cand nu se specifica, sunt calendaristice.
gi-jane2, moderator