avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nivelul Euribor de referinta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nivelul Euribor de referinta

Nivelul Euribor anuntat intr-o anumita zi este considerat rata spot, respectiv devine referinta peste alte doua zile lucratoare. Astfel, nivelul Euribor anuntat luni, este referinta pentru ziua de miercuri.

Unde in legislatie scrie acest lucru? Ma refer ca sunt 2 zile diferenta in loc de 1 (una) cum e la cursul valutar.

Alte discuții în legătură

Ing - calcul rata de referinta modificata conform oug 50/2010 sinmaxus sinmaxus Buna ziua, Zilele trecute am primit pe adresa de e-mail o notificare privind principalele modificari ce urmeaza a se efectua contractelor de credit semnate ... (vezi toată discuția)
Acte aditionale contract de credit PJF PJF Buna ziua. Am primit de curand o scrisoare cu schimbarile survenite la nivelul contractului de credit pe care il am la Bancpost, unde se specifica faptul ca ... (vezi toată discuția)
Subiect: problema care ne omoara pe toti azi....si totul trebuie facut f.f.f.repede vatajita mihaela vatajita mihaela UG 50/2010.Am un credit ipotecar in EURO luat in 2006 de la Banc Post; in primul an cu dobinda fixa, apoi variabila.Dobinda variabila fiind calculata dupa ... (vezi toată discuția)