Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Lege noua, ccc 1 an și 10 luni mama. Bună ziua! Am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Lege noua, ccc 1 an și 10 luni mama. Bună ziua! Am născut ...

Lege noua, ccc 1 an și 10 luni mama.
Bună ziua! Am născut în iunie 2021 și voiam sa ma întorc în activitate la un an și 11 luni, în mai 2023. Am înțeles ca pe 29 noiembrie s-a schimbat legea și ar trebui sa revin la munca la 1 an și 10 luni. Se aplica și în cazul meu aceasta prevedere? Dacă e asa, tatăl poate întra în ccc cele 2 luni dacă are pfa? V mulțumesc anticipat. Sănătate!
Legea se aplica pentru situațiile viitoare.

Însă întrebați in scris la ANPIS