Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua Doresc sa fac un salon de coafura intrun ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua Doresc sa fac un salon de coafura intrun apartament ...

Buna ziua

Doresc sa fac un salon de coafura intrun apartament inchiriat la parterul unui bloc ce are iesire direct in strada . Ptr declararea punctului de lucru am nevoie de semnăturile locatarilor direct afectati pe vertical si orizontal . Vecina de deasupra mea nu vrea sa mi semneze fara nici un motiv întemeiat . Ce pot face in acest caz?
Buna ziua, re, vă
puteți solicita pe calea unei acțiuni în instanță complinirea acordului acesteia.
Dar... având în vedere că o astfel de acțiune implică timp și mijloace financiare, vă sfătuiesc să încercați pe cale amiabilă.
Aveti dreptul sa promovati actiune in instanta impotriva persoanei in cauza dar nu aveti garantia ca motivele de refuz nu vor determina instanta sa dispuna hotarare defavorabila dv
Cel mai probabil, vecina se teme de zgomotul care va fi si de traficul de persoane. Un proiect de antifonare pentru reducerea zgomotului, cu realizarea ulterioara a proiectului (dupa obtinerea autorizatiei de la primarie) poate fi un atuu pentru dvs.