Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... BUNA ZIUA. AL DOILEA JOB REPREZINTA VECHIME IN MUNCA ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

BUNA ZIUA. AL DOILEA JOB REPREZINTA VECHIME IN MUNCA SI CUM S-AR ...

BUNA ZIUA. AL DOILEA JOB REPREZINTA VECHIME IN MUNCA SI CUM SAR LUA IN CALCUL.MULTUMESC!
Vechimea in munca este calendaristica , intr-un an ( de pilda ) nu poti obtine vechime mai mare de un an , indiferent cate CIM-uri ai . Avantajul este ca , la calculul punctajului pentru pensie , se cumuleaza veniturile de pe toate contractele , rezultand o valoare mai mare a pensiei .
Se ia in calcul : 1 an lucrat in baza mai multor c.i.m. = 1 an vechime in munca