Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... promovare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

promovare

In prezent sunt incadrata pe functia de contabil I cu studii postliceale la un spital orasenesc.In anul 2009 am absolvit studiile superioare economice si nu a vrut conducerea unitatii sa ma promoveze la studii sup.Intrebarea mea este cum voi fi trecuta in noua grila de salarizare dat fiind ca studiile postliceale nu mai sunt trecute in noua grila si nici nu am fost promovata la studii superioare.
in functie de organigrama =D>
si de fisa postului :)
cf.art.30 alin.(4)" la functiile de executie unde s-a redus numarul de grade sau trepte profesionale, reancadrarea personalului ale carui grade sau trepte profesionale au fost eliminate se face la gradul sau treapta profesionala imediat urmatoare celei eliminate "
adica?la studii superioare de scurta durata?
Daca nu s-a organizat examenul de promovare, veti fi reincadrata pe acelasi nivel de studii si grad profesional avute la 31.12.2009.