Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua

ce acte necesare trebuie pt un dosar de executare silita ?onorariul se plateste inainte sau dupa?cit costa?va multumesc anticipat
aiacata, utilizator
Aveti nevoie de titlu executoriu.

avem hotarire definitiva si irevocabila reclamanta a avut termen 6 luni sa ne achite bani stabiliti de lege dar nu a facuto termenul a expirat pe 20-01-2010 dupa asta urmeaza sa mergem la un executor

aiacata, utilizator
Trebuie investita hotararea cu formula executorie. Rugati avocatul sa faca asta, sau mergeti dvs. la grefa instantei la care a ramas definitiva si irevoc.

Apoi puteti sa va adresati executorului jud.
va pot trimite miine un fax cu hotaririle pe care le avem?ca sa va puteti da seama despre ce e vorba?va multumesc
Va recomand sa apelati la un avocat de pe forum. O recomand pe dna ioana_cristea.

Eu sunt consilier juridic si nu pot reprezenta decat societatea comerciala la muncesc.

Succes!