avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă instanța rămâne în pronunțare mai pot cere ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă instanța rămâne în pronunțare mai pot cere cu succes ...

Dacă instanța rămâne în pronunțare mai pot cere cu succes amânarea sentinței pentru un proces deschis având legătură cu cauza judecată?
Buna ziua, nu.
Nu aveți aceasta posibilitate din moment ce dezbaterile s au închis și instanta a rămas în pronunțare..
Bună ziua. Dar dacă procesul este la stadiul de fond, la recurs pot solicita acest lucru?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu aveți aceasta posibilitate din moment ce dezbaterile s au închis și instanta a rămas în pronunțare..

In calea de atac, aduceti argumente ca hotararea ce s-a dat e netemeinica, nelegala, etc. Nu deschideti recurs ca sa cereti sa nu se pronunte o hotarare data deja.
Despre ce e vb mai exact ?
rog analizați și dispuneți suspendarea procesului în care sunt implicat pentru că am depus o cerere de chemare în judecata a toturor coproprietarilor acelui hol comun în care aceștia să își exprime în mod clar voința cu privire la menținerea sau după caz eliminarea acesteia. Îmi argumentez cerea pe dispozițiile artilului 413 alin. (1) „Instanța poate suspenda judecata: pct. 1 când dezlegarea cauzei depinde, în tot sau în parte, de existența ori inexistența unui drept care face obiectul unei alte judecăți”.Aceasta este cererea pe care am depus o la instanta.

gi-jane2 a scris:

In calea de atac, aduceti argumente ca hotararea ce s-a dat e netemeinica, nelegala, etc. Nu deschideti recurs ca sa cereti sa nu se pronunte o hotarare data deja.
Despre ce e vb mai exact ?

Alte discuții în legătură

Cum recuperez banii de pe cautiunea la suspendarea executarii? ContSters277537 ContSters277537 Buna ziua si multumesc pentru ajutorul dat, As dori, trebuie, sa fac tot posibilul, indiferent de situatia cu procesul (ca pierd sau ca voi castiga), ... (vezi toată discuția)
Despre cautiune getuta getuta Azi am avut al doilea termen ptr. judecarea contestatiei la executarea silita , s-a trecut la judecarea pe fond si luni urmeaza sa aflam pronuntarea instantei ... (vezi toată discuția)
Recurs la incheierea de respingere a exceptiei de neconstitutionalitate florindbro florindbro Prin incheierea data de Curtea de Apel Timisoara la data de 01.07.2010 se respinge cererea de suspendare provizorie pana la solutionarea recursului in cadrul ... (vezi toată discuția)