Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dezvoltatorul doreste să încheiem actele de vânzare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dezvoltatorul doreste să încheiem actele de vânzare ...

Buna ziua, Dezvoltatorul dorește să încheiem actele de vânzare cumpărare, dar. nu au ieșit avizele Enel, nu putem trece pe numele nostru curentul...S-a dat o lege în 2020 și era prevăzut că poate în folosință blocul doar după racordarea la utilități...Este legal să încheie notarul actul de v-c daca nu are avizul Enel de la apartamente sau incalca legea?
economv, utilizator
Este o strategie a dezvoltatorului pentru a scapa de obligatiile de asigurare racord utilitati imobil de locuit in comun
Nu accesptati incheierea documentelor pana ce nu exista toate avizele legal prevazute