Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Am și eu o întrebare :dacă plec în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Am și eu o întrebare :dacă plec în concediu ...

Bună seara! Am și eu o întrebare :dacă plec în concediu de odihna șanț obligată să-mi caut înlocuitor și să-l plătesc eu?
De plata il plateste angajator ... in general, este o practica uzitata la nivelul tuturor angajatorilor indiferent de sectorul de activitate .

Angajatorul condiționează acordarea concediului de odihnă de găsirea unui înlocuitor pentru angajatul în vacanță. Ce este în neregulă aici?
www.avocatnet.ro/articol_635...
Cornel Vasile, Consilier juridic