Forum Discuţii juridice Traduceri Buna ziua, traducatorul autorizat poate efectua ...
Discuție deschisă în Traduceri

Buna ziua, traducatorul autorizat poate efectua traduceri pentru ...

Buna ziua,

traducatorul autorizat poate efectua traduceri pentru o ruda?
Daca nu, pana la ce grad nu poate efectua traducerea?
Daca da, poate fi legalizata aceasta? Cum poate fi legalizata?
Se aplica prin extindere legea notarilor?
Care este articolul de lege care impiedica un traducator autorizat sa efectueze o traducere pentru o ruda si pana la ce grad de rudenie?

Sper sa ma fi facut inteles..
Multumesc,
Myke
myke_myke, utilizator