Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare laborant școlar în liceu tehnologic.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare laborant școlar în liceu tehnologic.

Buna. Pentru un post de laborant Colegiu Tehnic, cerinta minima de studiu este absolvent liceu in domeniu. Intrebarea mea este, dacă în școala respectivă funcționează profile de silvic si economic, domeniul absolvit de candidatul pentru post trebuie sa fie fizica, chimie, biologie sau poate fi si economic sau postliceal economic ( cu fizica, chimie, biologie trecute în foaia matricola liceu)
Se ia in considerare cerintele pentru post si nu profilele Colegiului.