Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am o casa veche, batraneasca, ea este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am o casa veche, batraneasca, ea este locuibila, ...

Bună ziua. Am o casa veche, batraneasca, ea este locuibila, are intabulare, bransata la lumina. S ar putea recondiționat fără avize.... Adica am putea sa o modificam fără a mai nevoie de avize?
Daca o renovati fara a interveni la elementele de constrictie, nu este necesar. (cu exceptia cazului daca este inclyusa in categoria monumentelor istorice)> Daca vreti sa demolati /sa construiti sau sa inlocuiti parti din constrictie, sunt necesare avize.
Depinde ce intelegeti dv prin modificare
Daca intentionati sa interveniti asupra aspectului exterior,sa executati spatii suplimentare,interventii la acoperis,etceste necesar sa realizati proiect tehnic,autorizatie de construire,certificat de urbanism