Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrebare doar pentru avocat. Exista sansa ca un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrebare doar pentru avocat. Exista sansa ca un judecator sa ...

Intrebare doar pentru avocat. Exista sansa ca un judecator sa respinga o cerere de chemare in judecata obiect pretentii pentru ca reclamantul prezinta acte bazate pe acord de asociere cu membri care nu mai exista? Cf L196/2018 ar fi trebuit actualizat acordul si w vechi de 14 ani si cu membrii noi dar nuna fost asa. actiunea in instanta se bazeaza de fapt pe un fals.
Judecatorul poate dispune respingerea actiunii,in situatia in care partea interesata prezinta probe rezonabile care sa dovedeasca ca documentele depuse nu reprezinta realitatea
Da in ce temei legal?
POPA C,, utilizator