Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pentru alcoolemie 0.82% și 1, 1% în sange, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pentru alcoolemie 0.82% și 1, 1% în sange, pedeapsa...

Pentru alcoolemie la volan 0,82% și 1,1% în sânge, care poare fi măsura la proces?
Alcoolemia nu este singurul criteriu in baza caruia se stabileste pedeapsa. Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale. Pentru o aparare eficienta, angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat