avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara.Astazi am aflat rezultatul la analize și ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara.Astazi am aflat rezultatul la analize și au ieșit ...

Buna seara.Astazi am aflat rezultatul la analize și au ieșit 2 la mie .care ar putea fi sancțiunile nu am mai avut evenimente nici odată ?Va mulțumesc !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fară o aparare eficentă, de principiu, riscati o condamnare.
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale.
Fiind vorba de o infractiune de pericol, valoarea alcoolemiei reprezinta un criteriu important la stabilirea pedepsei.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcoolemie ce ma asteapta ? andrei7676 andrei7676 Buna ziua , Acum cateva zile ,in perioada de urgenta ,am condus masina de acasa aproximativ 300 de m pana la un magazin din apropiere ca sa-mi cumpar ... (vezi toată discuția)
Aseară am condus mașina 30 metri cu o alcolemie de 0.66 in ... Ionut2345 Ionut2345 Aseară am condus mașina 30 metri cu o alcolemie de 0.66 in aerul expirat . Ulterior am fost dus la UPU pentru analize, nu au fost anumite evenimente, avarii ... (vezi toată discuția)