Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Tatăl meu a divorțat în anul 1972, în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Tatăl meu a divorțat în anul 1972, în prezent ...

Bună seara! Tatăl meu a divorțat în anul 1972, în prezent decedat. La momentul divorțului avea in proprietate cu fosta soție un apartament. Nu s-a făcut partaj la divorț. Eu am drepturi din acel apartament acum , după decesul tatălui meu?
Buna seara.
Da. Aveti.
Dar are si fosta sotie, avand in vedere ca nu s-a facut partajul.
Mulțumesc.