avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Cum se vor calcula pensiile dupa noua lege ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Cum se vor calcula pensiile dupa noua lege aplicabila ...

Buna seara, Cum se vor calcula pensiile dupa noua lege aplicabila din 2024 ? Ma intereseaza daca merita sa ma pensionez anticipat in decembrie 2023 sau la limita de varsta in mai 2024.multumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:57, 14 Februarie 2023
Nu va poate spune nimeni nimic pana nu apare legea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in luna aprilie 2021, m-am pensionat anticipat partial, ... Corinaalexe Corinaalexe Buna ziua, In luna aprilie 2021, m-am pensionat anticipat partial, la varsta de 59 de ani, in baza legii nr. 263/2010. Limita de varsta este prevazuta ... (vezi toată discuția)
Dilemă decizie pensionare Adrian Vasile10 Adrian Vasile10 Buna seara!Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speță: Pe data de 18.12.2023 am depus dosarul de pensionare pt limita de varsta la casa de pensii iar pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! pentru pensionare anticipata (femeie, data nasterii ... lipa marioara lipa marioara Buna ziua! Pentru pensionare anticipata (femeie, data nasterii 05.08.1966, vechime in munca 39 de ani) incepand cu ce data poate depune dosarul? Daca se ... (vezi toată discuția)