Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am o rugaminte.Nu stim ce sa facem cu un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am o rugaminte.Nu stim ce sa facem cu un vecin care ...

Buna ziua,
am o rugaminte. Nu stim ce sa facem cu un vecin care depoziteaza pe casa scarii (langa usa lui si nu numai) gunoiul din casa.Ieri vecina care curata scara a dus la gunoi pampersii murdari lasati pe scara. Daca nu sant lasati pe scara,sant lasati pe banca din fata blocului.
Pe langa sacul cu gunoi mai are si toti pantofii din casa (este ca un bazar)
La intrarea in scara are 2 carucioare care impiedeca accesul la cutiile postale.
Hraneste pisici la intrarea in scara cu mancare gatita (resturi)
I-am facut toti locatarii observatie,iar raspunsul lui a fost sa-l mai suportam ca pleaca peste 2 luni in Germania.
j.c.m, utilizator
Asociatia de locatari trebuie sa ia atitudine.
Exista si solutia de a sesiza in comun (cat mai multi locatari), in scris, cu nr. de inregistrare/ data, DJSP si DJSV. Exista pericol de epidemie.
Nu exista asociatie de locatari
Multumesc.
j.c.m, utilizator
Daca vecinul are de gand sa plece...mai asteptati perioada de 2 luni si gata
Puteti sesiza oficial politia teritoriala

j.c.m a scris:

Nu exista asociatie de locatari
Multumesc.

Luati un pantof din cei doi de la usa… Desperecherea incaltarilor il va motiva sa si le tina in interior….