avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am o rugaminte.Nu stim ce sa facem cu un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am o rugaminte.Nu stim ce sa facem cu un vecin care ...

Buna ziua,
am o rugaminte. Nu stim ce sa facem cu un vecin care depoziteaza pe casa scarii (langa usa lui si nu numai) gunoiul din casa.Ieri vecina care curata scara a dus la gunoi pampersii murdari lasati pe scara. Daca nu sant lasati pe scara,sant lasati pe banca din fata blocului.
Pe langa sacul cu gunoi mai are si toti pantofii din casa (este ca un bazar)
La intrarea in scara are 2 carucioare care impiedeca accesul la cutiile postale.
Hraneste pisici la intrarea in scara cu mancare gatita (resturi)
I-am facut toti locatarii observatie,iar raspunsul lui a fost sa-l mai suportam ca pleaca peste 2 luni in Germania.
Ultima modificare: Duminică, 26 Februarie 2023
j.c.m, utilizator
Cel mai recent răspuns: doctorATU , utilizator 16:00, 1 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asociatia de locatari trebuie sa ia atitudine.
Exista si solutia de a sesiza in comun (cat mai multi locatari), in scris, cu nr. de inregistrare/ data, DJSP si DJSV. Exista pericol de epidemie.
Nu exista asociatie de locatari
Multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 26 Februarie 2023
j.c.m, utilizator
Daca vecinul are de gand sa plece...mai asteptati perioada de 2 luni si gata
Puteti sesiza oficial politia teritoriala


j.c.m a scris:

Nu exista asociatie de locatari
Multumesc.


Luati un pantof din cei doi de la usa… Desperecherea incaltarilor il va motiva sa si le tina in interior….

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gunoiul la ușa apartamentului DanRo DanRo Jumătate din vecini lasă gunoiul la ușă apartamentului pentru perioade de timp care pot ajunge și la 24 de ore. Evident de multe ori miroase în scara ca ... (vezi toată discuția)
Este legal amplasarea, tomberoanelor la 6-7 metrii de geamul casei pe timpul deratizarii? whiteHat2050 whiteHat2050 Buna ziua, An de an se face vara deratizare generala la bloc, se inchid pubelele de pe scari si se scot tomberoane chiar la intrarea in scara, la 6-7 metrii ... (vezi toată discuția)
Agresiune verbala si contra lucrurilor alipuma alipuma A venit dimineata presedintele blocului la noi la usa a batut la usa si a inceput se tipe la sotia cu copii mei de fata, copii minori, ca nu putem se pastram ... (vezi toată discuția)