Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca sezonieră la producătorii agricoli.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca sezonieră la producătorii agricoli.

Un producător agricol, care nu are formă juridică, ci doar atestat de producător, poate angaja muncitori sezonieri? Îmi puteți spune câte persoane se pot angaja și în ce condiții? Vă mulțumesc anticipat!
Nu poate angaja zilieri ... beneficiari de lucrări,potrivit Legii nr.52/2011 , sunt - unitățile administrativ-teritoriale, persoana juridică, persoana fizică autorizată, întreprinderea individuală, întreprinderea familială, pentru care zilierul desfășoară activități necalificate cu caracter ocazional
Mulțumesc!