Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate UN proiect de lege a fost respins în Senat, datorită ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

UN proiect de lege a fost respins în Senat, datorită comisiilor, ...

UN proiect de lege a fost respins în Senat, datorită comisiilor, apoi a fost trimis în Camera Deputaților unde în forma prezentata nu a trecut. Se mai poate relua procesul legislativ cu amendamente?
Despre ce proiect este vorba?
Ce scrie in documentul emis de Camera Deputatilor ?
Scrie că este pe ordinea de zi, ultimul document de la guvern este din 2020. Se pot depune amendamente in acest caz?
Este un proiect de lege inițiat din 2018
monicapopa ro, utilizator
Amendamentele se depun la comisii. In plen se voteaza pe marginea proiectului si a amendamentelor depuse.