Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despre legea 221/2009 cu privire la deportatii de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despre legea 221/2009 cu privire la deportatii de etnie germana in URSS la 06.ian.1945

Solicit un raspuns sau o sugestie in ceea ce priveste procesul contra statului roman pentru acordarea de daune deportatilor in URSS in anul 1945.
Unde pot sa gasesc documentul prin care acestia au fost deportati?????
Incercati la Arhivele Nationale mai intai.
Cu stima,
Av. Niculescu-Gorpin
gbp63@yahoo.com a scris:

Solicit un raspuns sau o sugestie in ceea ce priveste procesul contra statului roman pentru acordarea de daune deportatilor in URSS in anul 1945.
Unde pot sa gasesc documentul prin care acestia au fost deportati?????

Cititi aici :

[ link extern ]
CNSAS ( Consiliul National pentru Studierea Arhivelor Securitatii )
str. Matei Basarab nr.55- 57 sect.3 Bucuresti

Acces dosar si programari tel 0374 189161

Daca persoana care a fost deportata a beneficiat de pensie DL 118/1991 puteti solicita si de la Casa de pensii copie de pe dosarul de pensie speciala.