avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Important va rog frumos daca se poate un avocat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Important va rog frumos daca se poate un avocat probono sa mă ...

Important va rog frumos daca se poate un avocat probono sa mă ajute sa fac contestație la avertismentele de la munca am deja 3 în câteva luni de zile toate făcute pe baza unor minciuni pentru că le am reproșat șefilor că își protejează prieteni și femeile și că fac diferente intre angajați sau să-i dau in judecată ofer 50%din câștig eu lucrez la firma respectivă un depozit de piese auto de vreo 12 ani de zile pe data de 30 mai urmează să am iar o convocare pt cercetare disciplinară și sunt multi prieteni care toți au avansat ba șef de depozit , șef de tură , ajutor de șef de tură ,șef de raion unii mai sunt și neamuri
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Nu exista ”avocat pro-bono”.
Dar, daca veniturile dvs. sunt mici, puteti solicita un avocat din oficiu, in baza Legii de ajutor public judiciar.
Formulati o cerere in acest sens la Baroul de Avocati din judetul dvs.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Speta dvs nu prezinta interes pt un eventual onorariu de succes nefiind o speta cu potențial câștig mare atât pentru client cât și pt avocat,revendicări imobile daune morale,malpraxis etc.Dacs aveți venituri mici puteți solicita ajutor public judiciar făcând dovada ca nu aveți chirii arenda,care sunt veniturile dvs etc.
Un salariu de 2200 de Ron plus un bonus de performanță de 500 de Ron plus bonuri de masa de 400 de Ron

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Speta dvs nu prezinta interes pt un eventual onorariu de succes nefiind o speta cu potențial câștig mare atât pentru client cât și pt avocat,revendicări imobile daune morale,malpraxis etc.Dacs aveți venituri mici puteți solicita ajutor public judiciar făcând dovada ca nu aveți chirii arenda,care sunt veniturile dvs etc.

Am uitat sa va zic am.un cont de economii am strâns ani buni suma de 5000 de euro dar în lei la banca pt că vroiam să mă bag la prima casa dar n-am mai făcut o în prezent stau cu chirie și câștig 2200 de Ron plus bonusul de performanță 500 de Ron plus bonuri de masa in valoare de 400 de Ron mai pot beneficia de un avocat din oficiu

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Speta dvs nu prezinta interes pt un eventual onorariu de succes nefiind o speta cu potențial câștig mare atât pentru client cât și pt avocat,revendicări imobile daune morale,malpraxis etc.Dacs aveți venituri mici puteți solicita ajutor public judiciar făcând dovada ca nu aveți chirii arenda,care sunt veniturile dvs etc.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceți cerere în scris la Baroull local și o sa primiți răspuns.In cazul unui răspuns negativ discutați cu un av costurile pt o consultație pt a vedea dacă ce doriți dvs e posibil dacă mai sunteți în termen pt a contesta și.pt o eventuala redactare a contestatiei fără reprezentare în proces.In acest mod costurile vor fi mult mai mici..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! am o rugaminte ,daca ma puteti lamuri. m am angajat ... Silvia Ion Silvia Ion Buna seara! Am o rugaminte ,daca ma puteti lamuri. M am angajat la o firma de paza de doua luni,si pe data de 20.02.2024 ,am incasat bonurile de masa in ... (vezi toată discuția)
Schimbare din functie fara motiv vacariu111 vacariu111 buna ziua.in 2012 m-am angajat la o firma de paza ca agent de paza.dupa un anumit timp am fost avansat ca sef de tura de catre seful de obiectiv.dupa cateva ... (vezi toată discuția)
Prejudiciu cauzat firmei mariusastra mariusastra Prejudiciu cauzat firmei Salut am si eu o problema ce insemna prejudiciu cauzat firmei lucrez la un depozit ... (vezi toată discuția)