Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Am fost oprit in Irlanda fara asigurare si ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Am fost oprit in Irlanda fara asigurare si taxa de ...

Buna ziua, Am fost oprit in Irlanda fara asigurare si taxa de drum si am inteles de la unele persoane ca o sa fiu chemat in instanta.
As dori sa stiu daca pot sa mai devin politist in Romania
Pentru a va inscrie la o scoala de politie trebuie sa nu aveti antecedente penale sau in curs de urmarire penale, ori pentru acea fapta presupun ca veti fi sanctionat contraventional adica cu amenda ... si nu cercetat penal.