Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, ce optiuni pot fi daca doresc sa deschid ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, ce optiuni pot fi daca doresc sa deschid dosar pentru ...

Buna ziua, ce optiuni pot fi daca doresc sa deschid dosar pentru o persoana care de doi ani spune ca-mi repara acoperisul de deasupra si a lasat apa sa intre in tavan si acum tavanul meu se uda la fiecare ploaie decand a facut reparatie si si-a scos piscina de deasupra?
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect este necesar sa furnizati date relevante
Este vorba despre imobil de locuit in comun sau casa?
Daca este vorba despre imobil de locuit in comun,acoperisul reprezinta parte comuna a carui stare tehnica intra in responsabilitatea asociatiei de proprietar
Daca este vorba despre casa cu mai multi coproprietari,notificati oficial proprietarul in cauza cu obligatia asigurarii starii tehnice a acoperisului-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta