Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate ...

Buna
O intrebare simpla:este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate la regimul circulatiei sa platesc impozit pt masina pe ghiseul. ro si sa mi se retraga din cuantumul amenzii iar impozitul ramane acelasi
Cu stima!!!
Da. Au prioritate amenzile neplatite la timp.
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care prevad ordinea de stingere a datoriilor in ordinea vechimii acestora