avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate ...

Buna
O intrebare simpla:este legal ca in cazul in care am amenzi neachitate la regimul circulatiei sa platesc impozit pt masina pe ghiseul. ro si sa mi se retraga din cuantumul amenzii iar impozitul ramane acelasi
Cu stima!!!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:16, 23 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da. Au prioritate amenzile neplatite la timp.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista dispozitie expresa in codul fiscal care prevad ordinea de stingere a datoriilor in ordinea vechimii acestora

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuzare înregistrare fiscal auto primarie Andreyas86 Andreyas86 Buna ziua, mă aflu în situația de a nu putea înregistra fiscal pe numele meu o masina datorită unei amenzi,si o să vă descriu situatia.Am cumpărat o ... (vezi toată discuția)
Radiere auto de la primarie Aurel.207 Aurel.207 Buna ziua! As dori si eu ajutor (sfaturi) in urmatoarea situatie: Am vandut un autoturism si cei de la primarie nu vor sa mi l scoata de la impozit cum ca as ... (vezi toată discuția)
Plata impozit daca ai amenzi neachitate ankuta ankuta Buna seara, In momentul de fata daca depun bani in cont cei de la taxe scad amenzile mai intai si impozitele raman ca fiind neachitate. Avand in vedere ca ... (vezi toată discuția)