Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Adresa fundație
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Adresa fundație

Buna ziua!
Va rog sa mă îndrumați să rezolv următoarea situație:
La adresa mea, am primit o decizie de impunere pentru o fundație, care are declarată aceeași adresa a sediului.
Fundația aparține fostului proprietar al locuinței în care stau, persoana cu care nu mai am date de contact.
Cum pot rezolva această situație, astfel încât fundația sa nu mai aibă aceeași adresa cu a mea?
Mulțumesc!
giocont, utilizator
Fundatia mai exista? Daca da, trebuie sa-i gasiti adresa pe internet.
Mergeti si la... cei ce au emis impunerea, Cu CI dovada ca dumneavoastra locuiti acolo si ca fundatia nu mai exista la acea adresa.
Manuela Rășină, administrator
multumesc!
Nu aveți nici o acțiune la îndemână sa modificati dvs sediul fundației.Oricum corespondenta sau eventuale datorii nu au nici o legătură cu dvs
Da, am inteles!
Este de neinteles faptul ca, cei care au trimis Decizia de impunere, dupa ce i-am informat despre acest lucru, continua sa trimita Notificari/ Somatii ....
Va multumesc!