avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Adresa fundație
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Adresa fundație

Buna ziua!
Va rog sa mă îndrumați să rezolv următoarea situație:
La adresa mea, am primit o decizie de impunere pentru o fundație, care are declarată aceeași adresa a sediului.
Fundația aparține fostului proprietar al locuinței în care stau, persoana cu care nu mai am date de contact.
Cum pot rezolva această situație, astfel încât fundația sa nu mai aibă aceeași adresa cu a mea?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 27 Iulie 2023
giocont, utilizator
Cel mai recent răspuns: giocont , utilizator 12:37, 27 Iulie 2023
Fundatia mai exista? Daca da, trebuie sa-i gasiti adresa pe internet.
Mergeti si la... cei ce au emis impunerea, Cu CI dovada ca dumneavoastra locuiti acolo si ca fundatia nu mai exista la acea adresa.
Ultima modificare: Joi, 27 Iulie 2023
Manuela Rășină, administrator
multumesc!
Nu aveți nici o acțiune la îndemână sa modificati dvs sediul fundației.Oricum corespondenta sau eventuale datorii nu au nici o legătură cu dvs
Da, am inteles!
Este de neinteles faptul ca, cei care au trimis Decizia de impunere, dupa ce i-am informat despre acest lucru, continua sa trimita Notificari/ Somatii ....
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii evacuare comodatar claudiucm claudiucm Numele meu este Claudiu M. . As dori,daca se poate,o lamurire referitoare la un contract de comodat. Sunt proprietar al unu apartament si am inchiat in ... (vezi toată discuția)
Impozit cladiri danabi danabi Buna ziua, Am o dilema legata de impozitul pe apartament.Iata care e situatia: in 2009 am divortat iar sotul si-a schimbat domiciliul din luna iunie 2009 ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani de la agentie de turism in incapacitate de plata nicolae1909 nicolae1909 Stiu ca au mai fost discutii pe tema asta, dar fiind un novice in acest subiect, as fi recunoscator daca ar putea cineva sa ma clarifice: Pe scurt: - am ... (vezi toată discuția)