Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ieșire indiviziune.Detin 3/8 adică 90 m pătrați ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ieșire indiviziune.Detin 3/8 adică 90 m pătrați conform certificat ...

Ieșire indiviziune.Detin 2/8 adică 90 m pătrați conform certificat moștenitor, mama 2/8și sora aceeași cotă că mine in urma succesiunii după tată din teren și casa. Sora mea a dărâmat o anexă a casei și a construit o altă casă pentru fiica ei, eu nefiind solicitat la semnarea că sunt de acord. Nu am făcut ieșirea din indiviziune ea nefiind de acord .Nu înțeleg cum a obținut aprobarea pentru construcție. Ce pot face acum...poate să.mi ia partea mea de moștenire?Mulțumesc!
Trebuie sa clarificati situația și sa faceți partajul, impartindu-va în concret bunurile.
Partajul se face fie amiabil,la notar, fie în instanță.
raluk0207, utilizator
Mulțumesc pentru răspuns! Nu pot să o conving să facem partajul ,se comporta de parcă ar fi singura moștenitoare.