Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despre ANAF Vreau sa cumpăr un imobil, banii nu sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despre ANAF Vreau sa cumpăr un imobil, banii nu sunt în banca, i-am strâns...

Despre ANAF
Vreau sa cumpăr un imobil,banii nu sant în banca,i-am strâns de-a lungul anilor
Dacă ii depun la banca cum demonstrez proveniență lor?
Ma verifica anaf-ul,ce se poate întâmpla?
Va trebui si la banca sa declarati provenienta si cred ca sunt obligati sa raporteze depuneri asa mari.
Si daca va cheama la anaf, nu aveti decat sa ziceti adevarul, nu au cum sa dovedeasca altceva
La depunerea banilor se completeaza un formular care este cerinta BNR ipotriva spalarii de bani si infractionalitatii.
Scrieti pur si simplu "ECONOMII" ca astea si sunt si reprezinta.
Faceti depuneri sub plafonul de 10000 euro in zile diferite si cu distanta intre ele. La explicatii provenienta suma treceti economii .