avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despre ANAF Vreau sa cumpăr un imobil, banii nu sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despre ANAF Vreau sa cumpăr un imobil, banii nu sunt în banca, i-am strâns...

Despre ANAF
Vreau sa cumpăr un imobil,banii nu sant în banca,i-am strâns de-a lungul anilor
Dacă ii depun la banca cum demonstrez proveniență lor?
Ma verifica anaf-ul,ce se poate întâmpla?
6 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va trebui si la banca sa declarati provenienta si cred ca sunt obligati sa raporteze depuneri asa mari.
Si daca va cheama la anaf, nu aveti decat sa ziceti adevarul, nu au cum sa dovedeasca altceva
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La depunerea banilor se completeaza un formular care este cerinta BNR ipotriva spalarii de bani si infractionalitatii.
Scrieti pur si simplu "ECONOMII" ca astea si sunt si reprezinta.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceti depuneri sub plafonul de 10000 euro in zile diferite si cu distanta intre ele. La explicatii provenienta suma treceti economii .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedeclarare pret real contract vanzare cumparare Elena9197 Elena9197 Buna ziua. M-am hotarat sa achizitionez un apartament de 42mp, la pretul de 34000€, cu plata cash. Proprietarii doresc sa declaram la notar suma de 10000€, ... (vezi toată discuția)
Secretul bancar elless elless Legat de secretul bancar: Conturile angajatilor pot fi urmarite de cineva din interior?In sensul ca are cineva din interiorul bancii dreptul sa urmareasca ... (vezi toată discuția)
Imprumut firma in euro Mihaela1772000 Mihaela1772000 Buna ziua, Ca asociat, pot imprumuta firmei o suma in euro? Ma intereseaza daca pot depune euro in contul de euro al firmei pentru a putea plati o factura ... (vezi toată discuția)