Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am cerut o adeverință de venit de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am cerut o adeverință de venit de la locul de muncă ...

Bună ziua!
Am cerut o adeverință de venit de la locul de muncă în care scrie doar sumele lunare de salariul minim net adică 1889 lei. Dar eu am făcut mai multe ore suplimentare și am avut salarii mai mari, in fiecare luna am avut mai mult venit, întrebarea mea este de ce nu este trecut tot salariul pe acea adeverință de venit?
Intrebarea dvs are raspuns la cei care au eliberat adeverinta ..nu avem de unde sa stim noi de ce a facut asa ceva .. probabil, ca nu au fost declarate corect sumele primite (o ipoteza).
Mulțumesc mult de răspuns!

Cornel Vasile a scris:

Intrebarea dvs are raspuns la cei care au eliberat adeverinta ..nu avem de unde sa stim noi de ce a facut asa ceva .. probabil, ca nu au fost declarate corect sumele primite (o ipoteza).