Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... operare in carnetul de munca a contractului de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

operare in carnetul de munca a contractului de management

As vrea sa stiu daca se opereaza in carnetul de munca contractul de management pentru directorul unitatii , incheiat in baza art.III alin.6 din OUG 37 din 2009,contract care in baza aceleiasi ordonante alin.7 este asimilat contractului individual de munca,conferind titularului vechime in munca si in specialitate.
DIn cate stiu , in carnetul de munca se opereaza doar activitatea depusa in baza unui contract individual de munca .
Da, perioada respectiva se inregistreaza in carnetul de munca, deoarece contractul de management respectiv se asimileaza unui contract individual de munca si perioada aferenta constituie vechime in munca.