Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare puncte de lucru.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare puncte de lucru.

Rog daca poate cineva sa ma lamureasca.Am mai multe puncte de lucru si vreau ca unul sa-l predau altei firme;mentionez ca sunt in chirie si am facut modernizari;cum pot sa-l predau sa-mi achite modernizarile facute;se poate prelua fara sa mai fie nevoie din nou de umblat pentru autorizatii.Multumesc
george-neagu, moderator
Doar dacă vindeți firma cu totul, persoana care o va cumpăra devenind asociat unic în acest srl, iar punctele de lucru raman asa, ale firmei ca și în prezent. Deci în acest caz nu mai trebuie alte autorizări.