avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... HOTĂRÂRE nr. 1.074 din 4 octombrie 2021 privind ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

HOTĂRÂRE nr. 1.074 din 4 octombrie 2021 privind stabilirea ...

HOTĂRÂRE nr. 1.074 din 4 octombrie 2021 privind stabilirea sistemului de garanție-returnare pentru ambalaje primare nereutilizabile Care este situatia magazinelor satesc, a miciilor magazine comunale, cu peste 200 mp.

Alte discuții în legătură

Regimul ambalajelor reciclabile din sgr (hg 1074/2021) mariusbaraitaru mariusbaraitaru Salutare! In anexa HG 1074 / 2021 privind stabilirea sistemului de garanție-returnare pentru ambalaje primare nereutilizabile exista specificat ca ... (vezi toată discuția)
Garantie dupa reparatie dariad dariad Am returnat la magazin pentru reparatie un radiator cu halogen la care s-a ars un element. Am predat produsul pe data de 6 (sambata), iar garantia de 24 de ... (vezi toată discuția)
Contract de preluare ambalaje în sistem garanție returnare. anghelnina anghelnina Buna ziua.As vrea sa stiu cu cine trebuie sa semnez contract de preluare a ambalajelor in sistem SGR, pentru produsele comercializate in magazinele pe care le ... (vezi toată discuția)