avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua.sotul meu este persoana cu handicap grav ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua.sotul meu este persoana cu handicap grav accentuat ...

Buna ziua.sotul meu este persoana cu handicap grav accentuat și are scutire de la taxele de impozit la mașină casa iar la locul de parcare de reședință nu de 4 ani îl pune să plătească .motivul au zis că mașina nu este modificată și se consideră mașină de familie.multumesc

Alte discuții în legătură

Sunt scutit de taxa de parcare daca sunt cu grad de handicap mediu? gedeone gedeone Bună ziua! Sunt cu grad de handicap mediu, aș dori să întreb dacă aș fi scutit de plata taxei de parcare de domiciliu și a doua întrebare dacă trebuie ... (vezi toată discuția)
Legea handicapului corina51 corina51 Buna ziua. Sunt o persoana cu handicap, accentuat si permanent. Am astm. Legat de aceasta as avea mai multe intrebari. Sunt de multi ani asa si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am o întrebare: dacă persoanele cu handicap sunt ... Rotor Rotor Bună ziua. Am o întrebare: Dacă persoanele cu handicap sunt scutite de impozit pe autoturism și taxa de parcare la bloc. Mulțumesc. Petre (vezi toată discuția)