Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie de proprietari - Ce venituri pot fi ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie de proprietari - Ce venituri pot fi redirectionate catre Fondul de rulment

Buna ziua.
Intrebarea mea este daca pot fi redirectionate catre Fondul de reparatii al unei asociatii de proprietari sume din categoriile de fonduri constituite la nivelul asociatiei, altele decat Fondul de rulment.
In cadrul asociatiei exista aceste categorii de fonduri, aprobate in AG.
Exista fond reparatii neprevazute, Fond taxe boxe, Fond chirie Fan Courier, etc
Se pot redirectiona sume din aceste categorii de venituri catre Fondul de reparatii? Daca da care este baza legala?
Multumesc
Cred ca mai degrabă unele (dacă nu chiar toate) dintre fondurile enumerate, sau altele de aceeasi natura, sunt ilegale și veniturile respective trebuie să intre în fondul de reparații, asa cum scrie în legea 196/2018, art . 70.

latka, moderator