Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fonduri suspendate odata cu noua lege a functionarii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fonduri suspendate odata cu noua lege a functionarii asociatiilor de proprietarii

O consecinta a faptului ca prin intrarea in vigoare a noii legi 196/2018 se abroga L230/2007 si HG1588/2007,ar fi ca fondurile asociatiei de proprietari constituite in baza vechii legislatii se vor anula si nu vor fi trecute pe listele de intretinere afisate dupa data intrarii in vigoare a noi legi 196./2018, ratele acestor fonduri !?
Fondurile de reparatii si rulment raman, nu se anuleaza odata cu aparitia legii 196/2018.
daca parcurgeti cu atentie disp L nr 196/2018 veti constata ca art 66 al l,art 70 ,art 71,art 72 vizeaza fondul de rulment si de reparatii
Cyan a raspuns "Fondurile de reparatii si rulment raman, nu se anuleaza odata cu aparitia legii 196/2018" In ce priveste fondurile constituite anterior legii 196/2018 cele cu caracter special se vor anula in conditiile expuse in intrebarea mea deci vor fi scoase din lista de intretinere?
Nu se anuleaza si scoate niciun fond si nicio cheltuiala din lista de plata.
De unde ati tras concluzia ca trebuie anulate fondurile si scoase din lista de plata?