Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Vă rog să mă ajutați cu o informație: ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Vă rog să mă ajutați cu o informație: Anunțul ...

Bună ziua,

Vă rog să mă ajutați cu o informație: Anunțul de pe site-ul Inspecției Muncii privind salariul de bază pentru angajații cu o vechime mai mare de 2 ani, este valabil și în firmelor din sectorul construcțiilor sau agriculturii ?
Da , acel anunt este valabil si pentru societatile din agriculta si constructii ... insa Ministerul Muncii are un punct de vedere diferit.
și anume?
Ca nu se aplica ...