Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna, am și eu o problema legata de coșul centralei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna, am și eu o problema legata de coșul centralei vecinului.. ...

Buna, am și eu o problema legata de coșul centralei vecinului..
Coșul nu este destul.de înalt este făcut în fața casei mele, in spatele casei lui...Tot fumul ne inunda curtea, nu pot deschide geamurile (2) pentru că sunt la câțiva metri de coșul.lui... Unde pot să mă adresez ?.
Puteti sesiza DJSP (pentru disconfortul creat) si la Agentia teritoriala de mediu (pentru poluare), in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Invocati OG nr. 27/ 2002 privind petitiile si cereti raspuns scris cu masurile luate, in baza Legii nr. 554/ 2004.
Daca nu primiti raspuns scris de la institutiile statului puteti deschide actiune in contencios administrativ impotriva acestora.
Daca nu va intelegeti pe cale amiabila cu vecinul puteti deschide actiune in instanta civila.