Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Ramanere micro doar la o singura firma.
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Ramanere micro doar la o singura firma.

Buna seara
In problema aceasta cu ramanere micro doar la o singura firma daca un administrator are doua micro.
Daca la una dintre firme face cesiune de parti sociale pentru o alta persoana fizica ca administrator, pana in 31 .03.24 mai trebuia sa treaca la una dintre firme la platitoare de impozit pe profit?
Multumesc!
george-neagu, moderator