Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nelamuriri cu pensia restanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nelamuriri cu pensia restanta

daca pensia alimentara stabilita la 70 ron in 2004 nu a mai fost trimisa din ianuarie 2009 se poate cere in instanta acum marita de la acea data?(ian 2009) .daca persoana care trebuia sa trimita acesti bani i-a trimis dupa ce a aflat ca a fost data in judecata pt neplata si pt marire din data cind a trimis ultima oara.dar cum a primit citatia a trimis banii din urma mai putem sa cerem azi in instanta sa trimita marirea din urma?:bow:
Pensia marita se dator4eaza numai de la data introducerii actiunii nu se poate solicita o pensie marita pentru trecut