Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obiect activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obiect activitate

daca o societate are certificat constatator pe un obiect de activitate la punctul de lucru si vrea sa presteze si un alt obiect activitate ,ce trebuie facut ??
La ONRC act aditional pentru alt obiect de activitate
Cereti autorizarea unui alt obiect de activitate. Daca vreti sa desfasurati si activitatea anterioara o treceti si pe aceasta. Altfel, se intelege ca ati renuntat la ea.
Gabriel Iliescu, Consilier juridic
Daca activitatea pe care doriti sa o desfasurati este in obiectul de activitate al societatii, trebuie sa va autorizati, sens in care intocmiti o declaratie model 3, care modifica declaratia model 2 depusa initial pt punct de lucru.
Daca nu aveti activitatea pe care doriti sa o desfasurati in ob. de activitate al soc, va trebui sa faceti o HOT AGA sau o Decizie asociat unic, sa va extindeti ob de activitate si apoi faceti si o declaratie model 3
.Bafta!
Un link pt model 2 si model 3 puteti atasa ?
[ link extern ]

sectiunea formulare