Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii militare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii militare

Am tot auzit la TV ca reduc pensiile la militari , se zvonea chiar mai in gluma sau mai in serios, ca un fost colonel va castiga 3 milioane, si alte zvonuri din astea.

Am vazut multe cifre, si aiureli pe la TV, dar as dori sa stiu daca exista vreun proiect de lege, sau ceva clar despre asta.

Undeva unde sa ma pot uita pe net, si sa vad clar ca uite cineva care a lucrat 20 sau 40 de ani in armata va lua atata pensie.
Saptamana viitoare va intra in Senat proiectul noii legi a pensiilor.
Proiectul este publicat pe adresa Ministerului muncii. Cititi si vedeti.
[ link extern ]