Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contestare pv emis de serv urbanism
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contestare pv emis de serv urbanism

am primit o amenda pentru ca am inchis o loja cu un geam mare de iesire pe o terasa necirculabila.Ma intereseaza cum pot contesta pv ,atata timp cat nu a fost semnat de mine,iar datele de intocmire,de expedire prin scrisoare simpla fara aviz de primire si momentul efectiv cand l-am gasit nu coincid.Ce pot sa fac?
Puteţi face contestaţie dar nu văd mari şanse în a câştiga.
Faptul că nu aţi semnat pv nu este o condiţie pentru a putea invoca nulitatea.
Mai bine cereţi sfatul celor de la urbanism pentru a vă indica modalitatea de a intra în legalitate.