Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vreau sa deschid o Intreprindere Individuala domeniu ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vreau sa deschid o Intreprindere Individuala domeniu spalatorie auto.

Buna ziua,
As dori si eu o informatie in legatura cu infiintarea unei II si avand ca activitate spalatorie auto.
Vreau sa stiu daca imi trebuie o diploma de calificare pentru aceasta activitate, si care e aceasta, unde se poate face calificarea si care este mai rentabila?
Mentionez ca nu posed nicio calificare, decat diploma de BAC.
Va rog sa-mi raspundeti la intrebare.
Dupa pararea mea diploma de bacalaureat este suficient. Puteti primi informatii si mai concrete la ORC-ul local, unde trebuie sa va inregistrati.
Pentru aceasta activitate nu aveti nevoie de calificari speciale. Puteti sa infiintati o societate cu acest obiect de activitate, fara restrictii. In schimb,la deschiderea activitatii aveti nevoie de avize pentru spatiul in care desfasurati activitatea - PSI, Mediu, etc.
Av. Diana Andrasoni
Va multumesc pentru raspuns!
Am o nelamurire, dumneavostra spuneti ca pot infiinta o societate cu acest obiect de activitate, va referiti la SRL sau Intreprindere Individuala? Pe mine ma intereseaza Intreprinderea Individuala!
Va multumesc inca o data!