Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Unde platesc obligatiile de plata accesorii ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Unde platesc obligatiile de plata accesorii ?

Buna ziua,

Am primit o decizie referitoare la obligatiile de plata accesorii:
- 1 RON pt impozitul pe venitul microintr (cod 14)
- 1 RON pt contrib de asig. sociale angajator (cod 411).

Le platesc in acelasi conturi unice unde am facut platile initiale (bugetul de stat si bugetul asig. sociale si fonduri speciale)? Plati initiale intarziate cu 2 zile peste 25 ian => de unde si marea penalizare !!

Multumesc pt ajutor
Da