avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Unde platesc obligatiile de plata accesorii ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Unde platesc obligatiile de plata accesorii ?

Buna ziua,

Am primit o decizie referitoare la obligatiile de plata accesorii:
- 1 RON pt impozitul pe venitul microintr (cod 14)
- 1 RON pt contrib de asig. sociale angajator (cod 411).

Le platesc in acelasi conturi unice unde am facut platile initiale (bugetul de stat si bugetul asig. sociale si fonduri speciale)? Plati initiale intarziate cu 2 zile peste 25 ian => de unde si marea penalizare !!

Multumesc pt ajutor
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:08, 12 Martie 2010
Da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urmari intarziere plata impozit pentru microintreprinderi LaurB2016 LaurB2016 Buna ziua, as dori sa stiu care sunt implicatiile in situatia in care s-a intarziat plata impozitului pe venit pentru un SRL, respectiv: - transa de impozit ... (vezi toată discuția)
Plata taxe vornicu lumi vornicu lumi va rog sa ma lamuriti si pe mine cine hotaraste unde se duc banii pe care-i platim ca taxe si impozite,pentru ca ,de ex. plata forfetarului,pe care am facut-o ... (vezi toată discuția)
Anulare obligatii cas, pfa andreeafor andreeafor Buna ziua, Sunt PFA-inregistrat din octombrie 2012. Pe baza deciziei de impunere pentru plati anticipate, am achitat Cass-ul si impozitul pe venit. Pentru ca ... (vezi toată discuția)