Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii conditie de acordare somaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

conditie de acordare somaj

am urmatorul caz:sunt angajat la o firma dar in acelas timp sunt si actionar la o alta firma.
firma la care sunt angajat imi incheie contractul cu articol de somaj.
intrebarea este daca pot beneficia de somaj daca sunt actionar la o alta firma ,deci daca figurez ca am alte venituri.
va multumesc anticipat!
Pentru persona care se inregistreaza la AJOFM :nu are loc de muncă, nu realizează venituri sau realizează, din activităţi autorizate potrivit legii, venituri mai mici decât valoarea indicatorului social de referinţă al asigurărilor pentru şomaj şi stimulării ocupării forţei de muncă, în vigoare