Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

diurna

Buna seara,
Ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu ce presupune diurna?
Stiu ca pentru institutiile publice am hot. 1860 din 21 dec 2006, dar pentru soc comerciale? De aici stiu ca am indemnizatie zilnica de 13 lei/zi si din codul fiscal 2,5 reiese ca am maxin in contabilitate 32.5 lei pe zi
Care este suma maxima care poate fi acordata?
Ce legislatie imi recomandati?
Ce sfaturi imi acordati?
Va multumesc anticipat
Orice suma poate fi acordata. Si un milion pe zi.
Deductibila fiscal este insa diurna la nivelul stabilit pentru unitatile de stat (categoria a II-a) inmultit cu coeficientul de 2,5.
Si puteti sa-mi spuneti unde gasesc informatii de categoria II privind unitatile publice?