avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

diurna

Buna seara,
Ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu ce presupune diurna?
Stiu ca pentru institutiile publice am hot. 1860 din 21 dec 2006, dar pentru soc comerciale? De aici stiu ca am indemnizatie zilnica de 13 lei/zi si din codul fiscal 2,5 reiese ca am maxin in contabilitate 32.5 lei pe zi
Care este suma maxima care poate fi acordata?
Ce legislatie imi recomandati?
Ce sfaturi imi acordati?
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: scumpicu , utilizator 08:25, 24 Martie 2010
Orice suma poate fi acordata. Si un milion pe zi.
Deductibila fiscal este insa diurna la nivelul stabilit pentru unitatile de stat (categoria a II-a) inmultit cu coeficientul de 2,5.
Si puteti sa-mi spuneti unde gasesc informatii de categoria II privind unitatile publice?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de delegare nyusziful nyusziful Buna seara, As avea urmatoarea nelamurire legata de delegare si diurna (indemnizatie de delegare) in tara a unui salariat. Asadar, care este nivelul minim ... (vezi toată discuția)
Decontare diurna in cazul unui sofer angajat teiu teiu In situatia in care, salariatul este de profesie sofer, angajat cu CIM si efectueaaza deplasari zilnice intre doua sau mai multe localitati beneficiaza de ... (vezi toată discuția)
Valoare diurna pentru un pfa zinas zinas buna ziua! detin un pfa si m-ar interesa sa stiu cat este diurna legala pentru deplasari in afara orasului.multumesc (vezi toată discuția)