Un numar de 9.091 locuri de munca vacante au fost inregistrate, miercuri, in evidentele Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM), iar cele mai multe sunt in judetele Cluj (1.472), Arad (591), Prahova (527) si in municipiul Bucuresti (1.009).
Potrivit datelor rezultate din declaratiile agentilor economici, cele mai putine oferte exista in judetele Buzau (28), Salaj (26), Braila (23), Galati (20), Ialomita (16), Mehedinti (15), Covasna (11), Bacau (5).
La nivel national, persoanelor cu studii superioare le sunt oferite 921 locuri de munca, cele mai multe fiind pentru proiectanti de software (169), ingineri mecanici (62), ingineri electronisti (54), agenti de vanzari (47), directori generali, directori executivi si asimilati (43), ingineri tehnologi si de productie (28), analisti de management si organizare (25), economisti (24), ingineri constructori (22), agenti de recrutare si contractori (20).
--
Notă privind drepturile de autor
Conținutul acestui articol este protejat de legislația română. Copierea, reproducerea, distribuirea sau utilizarea lui în scop comercial – inclusiv pentru antrenarea, dezvoltarea ori operarea sistemelor de inteligență artificială – este interzisă. Deținerea unui abonament Premium nu conferă dreptul de a copia sau reutiliza conținutul. Încălcarea acestor reguli poate atrage sancțiuni civile sau penale. Întrebări și clarificări: office@avocatnet.ro
Comentarii articol (0)